Rekuperacja Żywiec

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Żywiec

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Żywcu, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Żywcu – jakie są zalety?

rekuperacja Żywiec

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, pyłków oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Żywiec

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Żywiec

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Żywiec

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz i  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Żywiec

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Żywiec

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Żywiec

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona pull off nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Żywiec to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Żywca. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Żywcu? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Żywiec