Pompy ciepła Śląsk

pompy ciepła Śląsk
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Śląsku. Samo urządzenie oraz system dostarczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Śląsku. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Śląsk

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest pro ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Śląsk
pompy ciepła Śląsk

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Śląsk

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Śląsk

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Śląsk

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Śląsk

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Śląsk

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Śląsk

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..
pompy ciepła Śląsk

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta complete zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Skontaktuj się z nami w sprawie pompy ciepła

pompy ciepła Śląsk
Mieszkasz w Śląsku i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych? Napisz accomplish nas, a nie uwierzysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Śląsk to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz pull off grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp pull off ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas wróci complete Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.