Pompy ciepła Śląsk

pompy ciepła Śląsk montaż pompy ciepła

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła na śląsku. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że rozwiązanie pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła na śląsku. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z warunkami, możliwościami i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Śląsk pompy ciepła

Obsługujemy całe województwo śląskie

Sprawdź miasta, w których możemy wykonać pompy ciepła. Poniżej przykładowe miasta ze śląska.

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren ma inne cechy i nie zawsze jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Każdy zna podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

powietrzne pompy ciepła Śląsk
powietrzne pompy ciepła niższej temperaturze

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

gruntowe pompy ciepła wody użytkowej

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

temat pomp ciepła ciepłej wody użytkowej

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..

gruntowej pompy ciepła pompach ciepła

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

czyste powietrze pompę ciepła ogrzewania podłogowego

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.

dolnego źródła ogrzewanie podłogowe

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

niskich kosztów eksploatacji ogrzewanie podłogowe

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.

koszty ogrzewania domu działa pompa ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki lub klimatyzację. Zalety pomp ciepła przeważają nad tradycyjnym sposobem ogrzewania budynków.

Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Śląsk

Mieszkasz na śląsku i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Śląsk to województwo, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania? Wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze realize Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja