Pompy ciepła Rybnik

pompy ciepła pompy Rybnik

Nic dziwnego, że zakup pompy ciepła staje się coraz bardziej popularny wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost montażu pomp ciepła w Rybniku. Samo urządzenie, jak i cały system przynoszą wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten sposób ogrzewania. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła działają w oparciu o odnawialne źródła energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. Zakup pompy ciepła jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i Twojego domu.

Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Rybniku. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego środowiska. Lokalizacja określa rodzaje pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zainteresowany zamówieniem pompy ciepła z montażem na terenie Rybnika?

instalator pompy ciepła pompy rybnik

Pompy ciepła – rodzaj i zastosowanie

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do zapewnienia dostępu do ciepłej wody użytkowej. Ich działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwy montaż pompy ciepła tego samego rodzaju. Urządzenia można podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania ciepła oraz ze względu na źródło energii. Pompy ciepła dzielą się przede wszystkim na wodne pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła i gruntowe pompy ciepła. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

temat pomp ciepła w dziedzinie pomp ciepła rybnik
pompy ciepła Rybnik bezpieczeństwo w pompach ciepła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła Rybnik pompy ciepła pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła Rybnik pompach ciepła

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompa ciepła powietrze pompa pompa gruntowe pompy

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

pompa ciepła źródło ciepła

woda/powietrze

Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza, ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła powietrze woda w ogrzewaniu

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy H2O i tutaj dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła zużycie energii elektrycznej pompy powietrzne

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.

pompy ciepła energii elektrycznej

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody.

Montaż pomp ciepła – dlaczego to najlepsze rozwiązanie?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebuje obsługi ani sterowania ze strony użytkownika.

Pompy ciepła są też częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nieskończone. Tego typu rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Uzyskanie własnego ogrzewania uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowoczesnej technologii jest o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ponieważ pompa ciepła nie wymaga obsługi.

Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie. Pompa ciepła to mniejszy koszt ogrzewania nawet o 60%!

Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.

Zakup pompy ciepła z całą pewnością będzie najlepszą inwestycją Twojego życia! 

 

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na usługę montażu pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów dzięki doborowi wydajnych urządzeń! 

Zamów pompy ciepła w mieście Rybnik

pompy ciepła Rybnik

Jesteś z Rybnika i szukasz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Zapewniamy profesjonalną obsługę, indywidualne podejście oraz fachowy montaż. Rybnik to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i zapomnij o wysokich rachunkach!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej montowanej instalacji. Współpraca z nami rozpoczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda ogrzewania oraz właściwe urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Zainwestuj w pompę ciepła i uzyskaj dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Masz pytania?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Czekamy na Ciebie!

Ostatnia aktualizacja