Pompy ciepła Katowice

pompy ciepła Katowice
Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost zainteresowania pompami ciepła w Katowicach. Samo urządzenie, jak i system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale także dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Katowicach. Urządzenie samo w sobie, a także system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, ale również dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Katowice

Do czego używana jest pompa ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła używane są do ogrzania budynku i podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a działanie jest w pełni ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każdy teren to zespół innych cech i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić ze względu na sposób pozyskania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Katowice
pompy ciepła Katowice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Katowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Katowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Katowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Katowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Katowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.
pompy ciepła Katowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Katowice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego zalety i dlaczego warto?

Sama instalacja jest niezwykle prosta accomplish zamontowania, a także nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z używania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Katowice
Jesteś z Katowic i szukasz najlepszych systemów grzewczych? Napisz accomplish nas, a nie uwierzysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Katowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj popularne. Dołącz reach grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest należyta metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Uzyskaj dostęp complete ogrzewania oraz c.w.u. w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci attain Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.