Pompy ciepła Katowice

pompy ciepła Katowice

Nic dziwnego, że instalacja pompy ciepła w Katowicach staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Katowicach. Samo urządzenie, jak i system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla naszego portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem. Pompa ciepła to absolutny hit ostatnich sezonów. Jest to rozwiązanie bardzo przyszłościowe, które pozwala zaoszczędzić wiele pieniędzy, a przy tym nie produkuje żadnych szkodliwych substancji do środowiska. Korzystaj z własnej ciepłej wody użytkowej i ogrzewania!

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Katowicach. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla osoby, która wybrała na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Katowice

Pompa ciepła – jakie są jej rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren warunki lokalizacyjne i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania i dostarczania ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne pochodzenie. Większość osób zna zna podstawowy podział – wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła powietrze woda ogrzewanie podłogowe
korzystaj z własnej energii elektrycznej

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.

korzystanie z własnej wody użytkowej dzięki pracy pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj dochodzi attain paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

ciepła pompy ciepła katowice pompy pompa ciepła powietrze woda

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji c.o..

pompa ciepła to świetny wybór katowice pompy ciepła

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła Katowice

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Katowice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy H2O i tutaj dochodzi accomplish paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Katowice

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji CO.
pompy ciepła Katowice

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – czy warto?

Jak wygląda proces instalacji pompy ciepła? Sama instalacja jest niezwykle prosta reach zamontowania, a w dodatku nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewnią komfort korzystania z instalacji. Łatwo jest dostrzec kolejną zaletę, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%! Statystyki nie kłamią. Taka inwestycja się opłaca.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Po pompy ciepła skontaktuj się z nami

Katowice pompy ciepła

Jesteś z Katowic i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a nie zobaczysz, które rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Katowice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są niezwykle popularne. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Wszystkie zlecenie zaczyna się od spotkania, które owocuje wykonaniem projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia metoda oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu. Nie zalecamy podejmowania decyzji na własną rękę, ponieważ może ona narobić więcej szkody niż pożytku. Sprawy techniczne należy zostawić fachowcom, aby móc w pełni cieszyć się z korzyści nowego systemu.

Uzyskaj dostęp ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie! Pompa ciepła to przyszłościowe rozwiązanie, którego potrzebujesz! Korzystasz z własnej energii elektrycznej, którą możesz również magazynować. Bez obaw! W tym systemie nic się nie zmarnuje :).

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas napisze complete Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Nasze usługi są kompleksowe. Wspieramy naszych Klientów od momentu projektu aż po serwis pogwarancyjny. Nigdy nie zostawiamy naszego Klienta samego. Nam możesz zaufać! Zamontuj własną pompę ciepła.