Pompy ciepła Bielsko

pompy ciepła Bielsko
Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Bielsku. Urządzenie samo w sobie, a także system dostarczają wiele korzyści dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z wszelkimi uwarunkowaniami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Bielsku. Urządzenie samo w sobie oraz system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla naszego portfela, ale także dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Bielsko

Jaki jest cel używania pomp ciepła i jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku i podgrzewania c.w.u., a ich działanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Pracują dzięki prądowi, którym są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Dzielą się przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła Bielsko
pompy ciepła Bielsko

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Bielsko

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do pracy wody i paradoksalnie, jest w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bielsko

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Bielsko

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Bielsko

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Parownik jest ogrzewany przez wodę, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Bielsko

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i tutaj dochodzi pull off paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Bielsko

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Bielsko

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie odpowiedni. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczone jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montowanie pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Oprócz tego, że sama instalacja jest niezwykle prosta pull off zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła otrzyma o wiele niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort płynący z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Skończysz się martwić o wiatraki i klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Decydując się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z używania.

Zamów pompy ciepła w Proecology

pompy ciepła Bielsko
Mieszkasz w Bielsku i chcesz najwydajniejszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie uwierzysz, które rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Bielsko to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz attain grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie oraz instalatorzy od wielu lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy traktowany jest personalnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde zlecenie rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę oraz urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology wróci accomplish Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.