Pompy ciepła Bielsko-Biała

pompy ciepła gruntowe instalacja

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Bielsku-Białej. Samo urządzenie, jak i system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z warunkami, możliwościami i klimatem. Pompa ciepła to wiele możliwości w jednym urządzeniu.

Odpowiednia pompa ciepła (właściwie dobrany dobór mocy do realnego zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku) może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 80%.

 

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost instalacji pomp ciepła w Bielsku-Białej. Urządzenie samo w sobie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Masz pytania?
Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła używane są do ogrzania nieruchomości oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren ma inne cechy i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła do firmy lub innej nieruchomości, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

OZE pompa ciepła ciepła bielsko biała pompy ciepła grzewczych
pompy ciepła Bielsko Biała do ogrzewania domu

woda/powietrze

Mechanika pracy tego urządzenia jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

pompy ciepła bielsko biała instalacja w pompach ciepła pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i tutaj dochodzi do paradoksu – jest ona w stanie ogrzewać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

bielsko biała pompy ciepła

powietrze/woda

W wypadku tego urządzenia, parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji c.o..

pompa ciepła do ogrzewania domu

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

 bielsko biała pompy

woda/powietrze

Mechanika pracy tego urządzenia jest relatywnie prosta. Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia strumienie powietrza.

pompy ciepła Bielsko pompy energii

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa nie wymaga do pracy H2O i tutaj mamy paradoks – jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Bielsko-Biała

powietrze/woda

W wypadku tego urządzenia, parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji c.o..

pompy ciepła Bielsko Biała

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

Zalety pomp ciepła

Nie dość, że sama instalacja pompy ciepła jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródła pobierania energii są nieskończone. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa jest całkowicie bezobsługowa. Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety naturalnego źródła energii, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.
Koszty ogrzewania mniejsze nawet o 60%! Tak działają pompy ciepła!

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń do naszej firmy

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Proecology

Pompy ciepła w Bielsku-Białej 

pompy ciepła Bielsko Biała dostęp do ciepłej wody pompa ciepła

Mieszkasz w Bielsku-Białej i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Napisz do nas, a zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twojej nieruchomości! Bielsko to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo popularne. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku branży instalacyjnej. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy z naszej firmy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Gwarantujemy indywidualne podejście do klienta, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Oferujemy montaż pompy ciepła zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach przemysłowych. Współpraca zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia instalacja pompy ciepła, która będzie najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Pytania co do usługi?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Umów się na montaż na najwyższym poziomie!

Ostatnia aktualizacja