Pompy ciepła Bielsko-Biała

powietrzne pompy ciepła bielsko biała pompa ciepła

Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost montażu pomp ciepła w Bielsku-Białej. Te nowoczesne urządzenia generują wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na taki sposób ogrzewania domu lub firmy. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła działają w oparciu o odnawialne źródła energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale i dla naszego środowiska. W zależności od charakterystyki terenu wokół danej nieruchomości stosuje się różną pompę ciepła. Oznacza to, że montaż pomp ciepła uwarunkowany od tego, skąd będzie pobierana energia. zgodnie z warunkami, możliwościami i klimatem. 

Odpowiednia pompa ciepła (właściwie dobrany dobór mocy do realnego zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku) może obniżyć koszty ogrzewania nawet o 80%.

 

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano ogromny wzrost montażu pomp ciepła w Bielsku-Białej. Urządzenie samo w sobie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który wybrał na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska. W zależności od lokalizacji instalacji można wyróżnić kilka rodzajów pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z wszelkimi warunkami, możliwościami jak i klimatem.

Masz pytania?
Szukasz sprawdzonej pompy ciepła w Bielsku-Białej?

powietrzne pompy ciepła bielsko biała

Najczęściej stosowane pompy ciepła w Bielsku-Białej

Pompy ciepła używane są do ogrzewania budynków oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Ich działanie jest ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każdy teren ma inne uwarunkowania i nie wszędzie jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone ze względu na sposób pozyskiwania oraz dostarczania ciepła, ponieważ zasoby naturalnej energii mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne oraz pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

gruntowe pompy ciepła bielsko biała
gruntowe pompy ciepła bielsko biała wyślij zapytanie

woda/powietrze

Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia powietrze.

powietrzna pompa ciepła bielsko biała

Powietrze/powietrze

Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

usługi serwisowe powietrznej pompy ciepła

powietrze/woda

W wypadku tego urządzenia, parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji c.o..

Bielsko Biała pompa ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

powietrzne pompy ciepła bielsko biała

woda/powietrze

Woda ogrzewa parownik, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczenia strumienie powietrza.

gruntowe pompy ciepła bielsko biała

Powietrze/powietrze

 Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w budynku.

pompa ciepła do ciepłej wody na terenie bielska białej

powietrze/woda

W wypadku tego urządzenia, parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem H2O w instalacji c.o..

pompa ciepła na terenie bielska białej

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system będzie dla Ciebie idealny. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania H2O w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła i jego zalety 

Nie dość, że sama instalacja pompy ciepła jest niezwykle prosta, to jeszcze nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródła pobierania energii są nieskończone. Takie rozwiązania nie szkodzą planecie. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy prądu, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa jest całkowicie bezobsługowa.

Osoba, która posiada pompę ciepła może liczyć na dużo niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Koszty ogrzewania zmniejszają się nawet o 60%! Tak działają pompy ciepła!

Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety naturalnego źródła energii, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Oznacza to, że nie trzeba się już martwić o wiatraki i klimatyzację.

Masz pytania?

Napisz lub zadzwoń!

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów dzięki doborowi najlepszych urządzeń, które pracują z największą efektywnością, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Proecology – o pompach ciepła wiemy wszystko! 

Bielsko - Biała pompa ciepła

Mieszkasz w Bielsku-Białej i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Napisz do nas, a zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twojej nieruchomości! Bielsko to miasto, w którym montaż pomp ciepła jest bardzo popularny. Możesz dołączyć do grona zadowolonych Klientów i nie denerwować się na wysokość rachunków już nigdy więcej!

Firma Proecology to lider na rynku branży instalacyjnej. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy z naszej firmy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Gwarantujemy indywidualne podejście do klienta, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnemu zespołowi. Oferujemy montaż pompy ciepła zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach przemysłowych. Współpraca zaczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu, na podstawie którego dobierana jest odpowiednia instalacja pompy ciepła, która będzie najlepiej się sprawdzać w danym miejscu.

Uzyskaj dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie!

Masz pytania odnośnie pomp ciepła?

Skontaktuj się z biurem, a z pewnością członek zespołu Proecology napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i załatw sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina. Umów się na montaż na najwyższym poziomie!

Ostatnia aktualizacja