Pompy ciepła Zabrze

pompy ciepła Zabrze
Nic dziwnego, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost instalacji pomp ciepła w Zabrzu. Urządzenie samo w sobie, jak i system dostarczają wiele korzyści dla Konsumenta, który zdecydował się na ten rodzaj ogrzewania w domu czy firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od położenia geograficznego można wyróżnić kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami i klimatem.

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano wielki wzrost użytkowania pomp ciepła na terenie Zabrza. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele korzyści dla Konsumenta, który wybrał na ten rodzaj ogrzewania w domu lub firmie. Warto zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. W zależności od położenia geograficznego wyróżnia się kilka typów pomp ciepła. Montuje się je w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami jak i klimatem.

Chcesz z nami współpracować?

pompy ciepła Zabrze

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku jak również do podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Pracują dzięki energii elektrycznej, którą są zasilane.

Każda lokalizacja ma inne uwarunkowania i nie zawsze jest możliwe zastosowanie takich samych systemów pomp ciepła na terenie miasta Zabrze. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do firmy lub domu, ze względu na to, że zasobność w naturalną energię może mieć różne źródła. Podzielić je można przede wszystkim na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku rodzaje systemów:

pompy ciepła w Zabrzu
pompy ciepła w Zabrzu pompy

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym rodzaju jest relatywnie prosty. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła w Zabrzu gruntowe ceny firmy

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do pracy wody i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła w Zabrzu gruntowe pompy zabrze

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.

pompy ciepła w Zabrzu

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

pompy ciepła pompę ciepła

woda/powietrze

Mechanizm pracy w tym przypadku jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.

pompy ciepła pompę ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.

pompy ciepła wody użytkowej ciepła zabrze

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji centralnego ogrzewania.

pompy ciepła Zabrze pompa ciepła zabrze

woda/woda

Jeśli posiadasz w niedalekiej odległości rzekę, jezioro lub studnię, to ten system może się sprawdzić u Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – jakie są jego plusy i dlaczego warto?

Sama instalacja jest bardzo prosta do zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Oznacza to, że źródło pobierania energii, z której korzysta pompa jest odnawialne i nieskończone. Tego typu rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Własne ogrzewanie uniezależnia od dostawcy, a wykorzystywanie nowej technologii o wiele bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ze względu na to, że pompa ciepła jest całkowicie samowystarczalna. Osoba, która posiada pompę ciepła otrzyma o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków w upalne dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Zmniejsz wysokość rachunków za ogrzewanie nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi wydajnych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Ci komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology – sprawdź ofertę i usługi

pompa ciepła zabrze pompy ciepła

Mieszkasz w Zabrzu i poszukujesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania mogą zostać zastosowane w Twoim domu! Zabrze to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są bardzo często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co pozwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji montowanej przez nich. Każdy montaż traktowany jest indywidualnie, a każde ze zleceń zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń montażu rozpoczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, który określa odpowiednią metodę i urządzenia, które będą najlepiej się sprawdzać w określonym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w dużo niższej cenie!

Masz pytania lub wątpliwości?

Skontaktuj się z nami, wyślij zapytanie a z pewnością członek zespołu Proecology napisze do Ciebie odpowiedź ws. oferty montażu najszybciej, jak będzie w stanie. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na jaki zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja