Pompy ciepła Gliwice

pompy ciepła Gliwice
Nic dziwnego, że rozwiązanie pomp ciepła jest coraz bardziej spopularyzowane wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Gliwicach. Samo urządzenie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu czy firmie. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla naszego środowiska. Położenie geograficzne określa typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Nic dziwnego, że instalacja pomp ciepła jest coraz częstszym wyborem Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zainteresowania pompami ciepła w Gliwicach. Urządzenie samo w sobie oraz system oznaczają wiele benefitów dla osoby, która zdecydowała się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zauważyć, że pompy ciepła zaliczają się do odnawialnych źródeł energii, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, jak i dla środowiska. Położenie geograficzne warunkuje typy pomp ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Jesteś zdecydowany na zamówienie pompy ciepła z montażem?

pompy ciepła Gliwice

Jaki jest cel używania pomp ciepła oraz jakie można wyróżnić rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzania budynku oraz podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni pro ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one energią elektryczną.

Każda lokalizacja ma inne cechy i nie zawsze jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Zostały one podzielone w zależności od sposobu pozyskania oraz dostarczania ciepła do budynku, ze względu na to, że zasoby naturalnej energii mogą mieć różne źródła. Dzielą się głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Oto najczęściej wykorzystywane na rynku systemy:

pompy ciepła Gliwice
pompy ciepła Gliwice

woda/powietrze

Mechanika działania w tym rodzaju jest relatywnie łatwy. Woda ogrzewa parownik, później ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczenia powietrze.
pompy ciepła Gliwice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy wody i w tym miejscu dochodzi get paradoksu – jest ona w stanie ogrzać c.w.u.. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Gliwice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest powietrzem, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.
pompy ciepła Gliwice

woda/woda

Jeśli niedaleko Ciebie znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.
pompy ciepła Gliwice

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest dość łatwy. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do środka pomieszczeń powietrze.
pompy ciepła Gliwice

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ogrzewa powietrze, które ze skraplacza jest wpuszczane do pokoi w całym budynku.
pompy ciepła Gliwice

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza zajmuje się ogrzaniem wody w instalacji c.o..
pompy ciepła Gliwice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Sama instalacja jest okropnie prosta get zamontowania, a także nie potrzebna jest w niej żadna obsługa ani skomplikowane sterowanie ze strony użytkownika. Pompy ciepła są częścią OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło jest odnawialne, a co za tym idzie nie kończące się. Takie rozwiązania nie mają negatywnego wpływu na planetę. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwis nie jest prawie w ogóle konieczny, ze względu na to, że pompa ciepła nie wymaga obsługi. Osoba posiadająca pompę ciepła może liczyć na dużo niższe rachunki za ogrzewanie oraz na wysokiej jakości urządzenia, które zapewniają komfort korzystania z instalacji. Ciężko jest nie dostrzec kolejnej zalety, jaką jest chłodzenie pomieszczeń budowlanych podczas upalnych dni. Skończysz się martwić o wiatraki czy klimatyzację.
Zmniejsz koszty ogrzewania nawet o 60%!

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymasz gwarancję szybkiego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom komfortu oraz satysfakcji z ich użytkowania.

Pompy ciepła zagwarantuje Ci Proecology

pompy ciepła Gliwice
Jesteś z Gliwic i chcesz wydajnych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Gliwice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz reach grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Firma Proecology to absolutny lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od wielu lat formują zgrany zespół, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej instalacji. Każdy traktowany jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń zaczyna się od spotkania, które wieńczy się wykonaniem projektu, na podstawie którego wybierana jest odpowiednia metoda i urządzenia, które najlepiej sprawdzą się w danym miejscu.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej w o wiele niższej cenie!

Pytania?

Skontaktuj się z nami, a z pewnością ktoś z nas wróci realize Ciebie z odpowiedzią najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie czekaj dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.