Pompy ciepła Gliwice

pomp ciepła w gliwicach gliwice

Nie dziwi nas, że instalacja pomp ciepła staje się coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach odnotowano duży wzrost instalacji pomp ciepła w Gliwicach. Samo urządzenie, jak i system przynoszą wiele benefitów dla osoby, która wybrała na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła zaliczają się do OZE, co oznacza ulgę nie tylko dla portfela, ale również dla naszego środowiska. W zależności od lokalizacji, określa się różne rodzaje pompy ciepła. Są one montowane w zgodzie z panującymi warunkami, możliwościami oraz klimatem.

Nie dziwi nas, że pompy ciepła są coraz bardziej popularne wśród Konsumentów. W ostatnich latach zanotowano wielki wzrost instalacji pomp ciepła w Gliwicach. Samo urządzenie oraz system oznaczają wiele benefitów dla Konsumenta, który zdecydował się na tego rodzaju ogrzewanie w domu lub firmie. Należy zaznaczyć, że pompy ciepła można zaliczyć do OZE, co jest równe uldze nie tylko dla portfela, ale również dla środowiska. W zależności od lokalizacji, określa się różne typy pomp ciepła. Montuje się je zgodnie z uwarunkowaniami, możliwościami oraz klimatem.

Chcesz zamówić pompę ciepła?

pompy ciepła Gliwice pompa ciepła

Jaki jest cel używania pomp ciepła w Gliwicach i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła służą do ogrzewania budynku i podgrzewania c.w.u., a działanie jest w pełni ekonomiczne i proekologiczne. Zasilane są one prądem.

Każda lokalizacja warunki lokalizacyjne i nie w każdym miejscu jest dostępne zastosowanie tych samych systemów pomp ciepła. Można je podzielić w zależności od sposobu pozyskiwania i dostarczenia ciepła do budynku, ponieważ zasoby naturalnej energii elektrycznej mogą mieć różne pochodzenie. Podzielić je można głównie na wodne, powietrzne i pośrednie. Najczęściej wykorzystywane systemy:

pompa ciepła powietrze woda pompy ciepła w gliwicach
powietrzne pompy ciepła Gliwice pompy ciepła

woda/powietrze

Mechanika działania w tym przypadku jest relatywnie prosty. Parownik jest ogrzewany przez wodę, później ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa płynące do pomieszczeń powietrze.

powietrzne pompy ciepła Gliwice pompy ciepła

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wymaga do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest w stanie ogrzać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

gruntowe pompy ciepła Gliwice pompy ciepła

powietrze/woda

W tym przypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przenoszone do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji centralnego ogrzewania.

usługi w zakresie powietrzne pompy ciepła Gliwice

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego budynku znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system będzie dla Ciebie. Pobierana woda ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczone jest do ogrzewania wody w instalacji grzewczej.

ciepła pompy ciepłej wody użytkowej gruntowe pompy ciepła

woda/powietrze

Mechanika pracy w tym przypadku jest relatywnie prosta. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło, które wydostaje się ze skraplacza ogrzewa napływające do pomieszczeń powietrze.

powietrzne pompy ciepła w gliwicach wody użytkowej

Powietrze/powietrze

Powietrzna pompa ciepła nie wykorzystuje do swojej pracy H2O i paradoksalnie, jest ona w stanie ogrzewać ciepłą wodę użytkową. Parownik ma za zadanie ogrzać powietrze, które ze skraplacza jest uwalniane do pokoi w budynku.

pompy ciepła Gliwice energii elektrycznej wody użytkowej

powietrze/woda

W tym wypadku parownik ogrzewany jest za pomocą powietrza, a ciepło przekazywane do skraplacza ma za zadanie ogrzać wodę w instalacji CO.

pompy ciepła w gliwicach wody użytkowej pompy ciepła

woda/woda

Jeśli niedaleko Twojego domu lub firmy znajduje się rzeka, jezioro lub studnia, to ten system może się sprawdzić. Woda, która jest pobierana, ogrzewa parownik, a ciepło powstałe w skraplaczu przeznaczane jest do ogrzania wody w instalacji grzewczej.

Montaż pomp ciepła – dlaczego warto i jakie są plusy?

Nie dość, że sama instalacja jest niezwykle prosta do zamontowania, to jeszcze nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ani skomplikowanego sterowania ze strony użytkownika. Pompy ciepła należą do OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. W praktyce oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nieskończone. Takie rozwiązania nie powodują szkód dla planety. Ogrzewanie własnej produkcji uniezależnia od dostawcy, a korzystanie z nowoczesnej technologii jest dużo bardziej efektywne. Serwisowanie nie jest prawie w ogóle konieczne, ponieważ pompa ciepła jest w 100% bezobsługowa. Inwestor z miasta Gliwice posiadająca pompę ciepła otrzyma o wiele niższą kwotę na rachunku za ogrzewanie oraz na wysoko jakościowym urządzeniach, które zapewnią komfort płynący z korzystania z instalacji do ogrzewania. Interesując się pompą ciepła, trudno nie dostrzec kolejnej zalety, którą jest chłodzenie pomieszczeń budynków podczas upalnych dni. Nie musisz się już martwić o wiatraki lub klimatyzację.
Mniejsze rachunki za ogrzewanie nawet o 60% wykorzystując pompy ciepła w mieście Gliwice!

Napisz lub zadzwoń po pompy ciepła!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń po ofertę!

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie pompy ciepła, otrzymujesz gwarancję natychmiastowego zwrotu kosztów, które jest zapewnione dzięki doborowi najlepszych urządzeń, których praca jest najefektywniejsza, aby dostarczyć Klientom z miasta Gliwice komfortu oraz satysfakcji z używania pompy ciepła.

Po pompy ciepła w Gliwicach skontaktuj się z nami

pompy ciepła Gliwice pompy ciepła Gliwice

Mieszkasz w Gliwicach i chcesz najlepszych systemów grzewczych? Skontaktuj się z Proecology, a nie zobaczysz, jakie rozwiązania można zastosować w Twoim domu! Gliwice to miasto, w którym instalacje pomp ciepła są nadzwyczaj często montowane. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i nie denerwuj się na wysokość rachunków!

Proecology to lider na rynku. Doświadczeni projektanci, inżynierowie i instalatorzy od lat jest zgranym zespołem, co zezwala na efektywną i profesjonalną obsługę każdej z instalacji dla Klientów montowanej przez nich. Każdy Klient traktowany z miasta Gliwice jest indywidualnie, a każde zlecenie zostaje przydzielone konkretnej osobie. Każde ze zleceń rozpoczyna się od spotkania, które kończy się na wykonaniu projektu pomp ciepła, który określa odpowiednią metodę oraz model pompy ciepła, które będą najlepiej się sprawdzać w danym miejscu. Mogą to być wodne, powietrzne lub gruntowe pompy ciepła.

Zapewnij sobie dostęp do ogrzewania oraz c.w.u. w o wiele niższej cenie za pomocą pompy ciepła!

Masz pytania co do pomp ciepła?

Skontaktuj się z biurem po ofertę, a z pewnością ktoś z nas napisze do Ciebie odpowiedź najszybciej, jak będzie w stanie. Nie zwlekaj już dłużej i zapewnij sobie komfort, na który zasługujesz Ty i Twoja rodzina.

Ostatnia aktualizacja