Rekuperacja Żory

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Żory

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Żorach, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Żorach – jakie są korzyści?

rekuperacja Żory

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Żory

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Żory

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Żory

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Żory

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Żory

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Żory

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Żory to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Żor. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Żorach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Żory