Rekuperacja Żory

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła. Montaż rekuperacji jest kompatybilny z funkcjonowaniem pompy ciepła, co daje ekologiczne rozwiązanie i znacznie podwyższa wartość danej nieruchomości.

Jesteś zdecydowany na zamówienie systemu rekuperacji z montażem?

lider na rynku montaż

Z jakiego powodu to jest istotne dla systemu rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Żorach, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma  wpłynąć do środka. Dostateczna ilość świeżego powietrza pomoże zapobiec złemu samopoczuciu związanym z zanieczyszczeniami w atmosferze.

Żory są miastem położonym na terenie Śląska, gdzie podczas chłodniejszych miesięcy dochodzi do poważnych zanieczyszczeń powietrza. Co roku bardzo wiele osób uskarża się na problemy z płuc lub przynajmniej trudności z oddychaniem. W tym mieście warto pomyśleć o stałej wymianie powietrza. Niewątpliwie zyskają na tym także alergicy, którzy co roku mierzą się z całą chmarą pyłków atakujących ich układ immunologiczny, powodując kichanie i łzawienie oczu. Rekuperatory są również świetnym sposobem na unikanie wszelkich problemów płucnych związanych z zanieczyszczonym powietrzem lub jego niedostateczną ilością. Na montaż warto zdecydować się jak najszybciej z uwagi na montaż gruntowego wymiennika ciepła, który jest powiązany z fundamentami.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Żorach – jakie są korzyści?

montaż rekuperacji w Żorach

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
kontrola wilgoci wentylacja mechaniczna

Stop wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.

świeże powietrze Żory

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Żory

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Żory

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
oszczędność w związku z montażem rekuperacji Żory

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

montaż rekuperacja w Żorach i okolicy

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo system rekuperacji przynależy do nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Żory to miasto, na terenie którego coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż instalacji.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w okolicy Żor. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego. Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Żorach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.
montaż rekuperacja na terenie Żor

Ostatnia aktualizacja