Rekuperacja Zawiercie

Instalacja rekuperatora w domu to dominujący trend w obecnym czasie. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperatora z montażem?

rekuperacja Zawiercie

Dlaczego to jest istotne dla wentylacji mechanicznej?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Zawierciu, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali umożliwia oddanie ciepła do pomieszczeń, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulowana rekuperacja umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Montowanie systemu rekuperacji z odzyskiem ciepła w Zawierciu – jakie są zalety?

rekuperacja Zawiercie

Filtracja powietrza

Otrzymywane świeże powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych ważnych dla alergików związków.

rekuperacja Zawiercie

Ograniczenie wilgoci

Rekuperator nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.

rekuperacja Zawiercie

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Świeże powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.

rekuperacja Zawiercie

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperator wyrzuca przykre zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Zawiercie

Dostosowanie wilgoci

Rekuperator umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Zawiercie wentylacji mechanicznej

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zawiercie montaż systemu rekuperacji

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zawiercie to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Zawiercia. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Zawierciu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zawiercie w domach jednorodzinnych

Ostatnia aktualizacja