Rekuperacja Zawiercie

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Zawiercie

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Zawierciu, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zawierciu – jakie są zalety?

rekuperacja Zawiercie

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Zawiercie

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Zawiercie

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Zawiercie

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zawiercie

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zawiercie

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zawiercie

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona get nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zawiercie to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w okolicy Zawiercia. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Zawierciu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Zawiercie