Rekuperacja Zator

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Zator

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Zatorze, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zatorze – jakie są zalety?

rekuperacja Zator

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Zator

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Zator

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Zator

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zator

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zator

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zator

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przynależy ona accomplish nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zator to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Zatora. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Zatorze? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zator