Rekuperacja Zator

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Zator

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Zatorze, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Zatorze – jakie są korzyści?

rekuperacja Zator

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Zator

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza get rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Zator

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Zator

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zator

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zator

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zator

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona reach nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Zator to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Zatoru. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Zatorze? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zator

Ostatnia aktualizacja