Rekuperacja Zalas

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Zalas

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Zalasie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zalasie – jakie są zalety?

rekuperacja Zalas

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Zalas

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Zalas

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Zalas

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zalas

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zalas

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zalas

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona pull off nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zalas to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Zalasu. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Zalasie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zalas

Ostatnia aktualizacja