Rekuperacja Zalas

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Zalas

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Zalesie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zalesie – jakie są korzyści?

rekuperacja Zalas

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Zalas

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Zalas

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Zalas

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zalas

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zalas

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zalas

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona do nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Zalas to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Zalasu. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Zalesie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zalas