Rekuperacja Zabrze

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Zabrze

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Zabrzu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zabrzu – jakie są zalety?

rekuperacja Zabrze

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Zabrze

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Zabrze

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Zabrze

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Zabrze

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Zabrze

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Zabrze

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zabrze to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Zabrza. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Zabrzu? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zabrze

Ostatnia aktualizacja