Rekuperacja Zabrze

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Może i rekuperacja jeszcze nie jest częściej instalowana niż fotowoltaika czy pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś, na pewno wiesz, jak ważny jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz korzystasz także z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Zabrze

Dlaczego warto zainwestować w rekuperację?

Dzięki rekuperacji możesz odzyskać nawet do 80% ciepła. Zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz więc nieczyste powietrze na dobre. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Zabrzu – jakie są zalety?

montaż systemu rekuperacji na terenie województwa śląskiego

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych szkodliwych dla alergików związków

firma z wieloletnim doświadczeniem

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w budynku

rekuperacja Zabrze

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza określoną ilość tlenu do całego domu – powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń

firma z wieloletnim doświadczeniem

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie oraz dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem

rekuperacja Zabrze

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

rekuperacja Zabrze

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenie o wiele stopni. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

rekuperacja Zabrze

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Zabrze to miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, który idealnie sprawdzi się idealnie. Wykonujemy rekuperację na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Zabrzu? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Zabrze

Ostatnia aktualizacja