Rekuperacja Wodzisław Śląski

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w obecnym czasie. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Wodzisław Śląski

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Wodzisławiu Śląskim, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Wodzisławiu Śląskim – jakie są zalety?

rekuperacja Wodzisław Śląski

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Wodzisław Śląski

Stop wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Wodzisław Śląski

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Wodzisław Śląski

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Wodzisław Śląski

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Wodzisław Śląski

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Wodzisław Śląski

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Wodzisław Śląski to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Wodzisławia Śląskiego. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Wodzisławiu Śląskim? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Wodzisław Śląski