Rekuperacja Wodzisław Śląski

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to obecnie dominujący trend w nowoczesnym budownictwie. Co prawda jest rzadziej montowana niż instalacja fotowoltaiczna czy pompy ciepła, niemniej jednak technologia ta dopiero się rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w każdej nieruchomości. Cały system wentylacyjny to, najprościej mówiąc, wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach budynku. Wentylacja mechaniczna zapewnia nie tylko świeże powietrze, ale również odzysk ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Wodzisław Śląski

Wentylacja mechaniczna – dlaczego warto?

Dzięki rekuperacji jesteś w stanie odzyskać nawet do 80% ciepła! Zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku, tylko poprzez tzw. kanały wewnętrzne. W ten sposób całkowicie pozbywasz się nieczystego powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Wodzisławiu Śląskim – jakie są zalety?

rekuperacja śląskie

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących oraz innych zanieczyszczeń 

rekuperacja Wodzisław Śląski

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie powstawania wilgoci w budynku

rekuperacja Wodzisław Śląski

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawioną ilość tlenu do całego domu – powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju

rekuperacja Wodzisław Śląski

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory pozbywają się przykrych zapachów, kurzu, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem

rekuperacja Wodzisław Śląski

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

rekuperacja Wodzisław Śląski

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Działanie rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na większe schłodzenie pomieszczeń i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Z kolei rekuperatory odzyskują ciepło, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działanie. Twoja decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

rekuperacja Wodzisław Śląski

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływa na komfort użytkownika.

Wodzisław Śląski to miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology zapewnia wykonanie projektu oraz  dobór najwyższej jakości sprzętu, który idealnie sprawdzi się na terenie Wodzisławia Śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Wodzisławiu Śląskim? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Wodzisław Śląski

Ostatnia aktualizacja