Rekuperacja Wilamowice

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Wilamowice

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Wilamowicach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Wilamowicach – jakie są zalety?

rekuperacja Wilamowice

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Wilamowice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Wilamowice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Wilamowice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Wilamowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Wilamowice

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Wilamowice

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona accomplish nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Wilamowice to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w okolicy Wilamowic. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Wilamowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Wilamowice