Rekuperacja Wilamowice

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w obecnym czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Wilamowice

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Wilamowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Wilamowicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Wilamowice

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Wilamowice

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Wilamowice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Wilamowice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Wilamowice

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Wilamowice

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Wilamowice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Wilamowice to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Wilamowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Wilamowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Wilamowice

Ostatnia aktualizacja