Rekuperacja Wadowice

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Wadowice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Wadowicach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Wadowicach – jakie są zalety?

rekuperacja Wadowice

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, zapylenia i innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Wadowice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Wadowice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Wadowice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Wadowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Wadowice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Wadowice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona accomplish nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Wadowice to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Wadowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Wadowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Wadowice