Rekuperacja Wadowice

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Wadowice

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Wadowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Wadowicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Wadowice

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Wadowice

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Wadowice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Wadowice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Wadowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Wadowice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Wadowice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona pull off nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Wadowice to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Wadowic. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Wadowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Wadowice

Ostatnia aktualizacja