Rekuperacja Ustroń

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Ustroń

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Ustroniu, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Ustroniu – jakie są zalety?

rekuperacja Ustroń

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Ustroń

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Ustroń

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Ustroń

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Ustroń

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Ustroń

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Ustroń

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona realize nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Ustroń to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Ustronia. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Ustroniu? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Ustroń

Ostatnia aktualizacja