Rekuperacja Tychy

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w obecnym czasie. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Tychy

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Tychach, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Tychach – jakie są korzyści?

rekuperacja Tychy

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Tychy

Stop wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Tychy

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Tychy

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Tychy

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Tychy

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Tychy

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona do nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Tychy to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Tychów. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Tychach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Tychy

Ostatnia aktualizacja