Rekuperacja Trzebinia

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Trzebinia

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Trzebinii, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Trzebinii – jakie są korzyści?

rekuperacja Trzebinia

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Trzebinia

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Trzebinia

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Trzebinia

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Trzebinia

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Trzebinia

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Trzebinia

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo należy ona attain nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Trzebinia to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Trzebinii. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Trzebinii? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Trzebinia

Ostatnia aktualizacja