Rekuperacja Toszek

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Toszek

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Toszku, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Toszku – jakie są korzyści?

rekuperacja Toszek

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Toszek

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Toszek

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Toszek

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Toszek

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Toszek

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Toszek

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Toszek to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Toszka. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Toszku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Toszek