Rekuperacja Tarnowskie Góry

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Tarnowskie Góry

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Tarnowskich Górach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Tarnowskich Górach – jakie są zalety?

rekuperacja Tarnowskie Góry

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Tarnowskie Góry

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Tarnowskie Góry

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Tarnowskie Góry

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Tarnowskie Góry

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Tarnowskie Góry

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Tarnowskie Góry

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przynależy ona complete nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Tarnowskie Góry to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Tarnowskich Gór. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Tarnowskich Górach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Tarnowskie Góry

Ostatnia aktualizacja