Rekuperacja Szczyrk

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Szczyrk

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Szczyrku, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Szczyrku – jakie są korzyści?

rekuperacja Szczyrk

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Szczyrk

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Szczyrk

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Szczyrk

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, kurz oraz  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Szczyrk

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Szczyrk

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Szczyrk

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona reach nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Szczyrk to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Szczyrku. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Szczyrku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Szczyrk