Rekuperacja Szczekociny

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Szczekociny

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 procent ciepła w Szczekocinie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Szczekocinie – jakie są zalety?

rekuperacja Szczekociny

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych i innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Szczekociny

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Szczekociny

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Szczekociny

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Szczekociny

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Szczekociny

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Szczekociny

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona reach nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Szczekociny to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Szczekocin. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Szczekocinie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Szczekociny

Ostatnia aktualizacja