Rekuperacja Strumień

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Strumień

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Strumieniu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Strumieniu – jakie są zalety?

rekuperacja Strumień

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Strumień

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Strumień

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Strumień

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Strumień

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Strumień

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Strumień

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Strumień to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Strumienia. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Strumieniu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Strumień

Ostatnia aktualizacja