Rekuperacja Strumień

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Strumień

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Strumieniu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Strumieniu – jakie są korzyści?

rekuperacja Strumień

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Strumień

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Strumień

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Strumień

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Strumień

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Strumień

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Strumień

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Strumień to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Strumienia. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Strumieniu? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Strumień