Rekuperacja Sosnowiec

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż panele fotowoltaiczne lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System rekuperacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżości w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

systemu rekuperacji z sosnowca

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Sosnowcu, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, którym czyste jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia ogrzanie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Sosnowcu – jakie są zalety?

systemu rekuperacji z sosnowca

Filtracja

Otrzymywane w ten sposób jednostki powietrza z rekuperatorów są nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.

instalacji budynku w sosnowcu

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.

instalacji budynku w sosnowcu

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.

montażu z sosnowca

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.

doświadczenie budynku klimatyzacji

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości).

doświadczenie budynku klimatyzacji

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaki rodzaj instalacji Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń! Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Sosnowiec

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory rekuperacji. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Sosnowiec to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż urządzeń wentylacyjnych.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Sosnowca. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Sosnowcu? Dłuższy czas myślisz o takim montażu? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Sosnowiec

Ostatnia aktualizacja