Rekuperacja Sosnowiec

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Sosnowiec

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Sosnowcu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Sosnowcu – jakie są korzyści?

rekuperacja Sosnowiec

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Sosnowiec

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Sosnowiec

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Sosnowiec

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Sosnowiec

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Sosnowiec

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Sosnowiec

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona reach nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Sosnowiec to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Sosnowca. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Sosnowcu? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Sosnowiec