Rekuperacja Sośnicowice

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w obecnym czasie. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Sośnicowice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Sośnicowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Sośnicowicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Sośnicowice

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Sośnicowice

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Sośnicowice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Sośnicowice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie oraz  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Sośnicowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Sośnicowice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Sośnicowice

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Sośnicowice to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Sośnicowic. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Sośnicowicach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Sośnicowice

Ostatnia aktualizacja