Rekuperacja Smolnica

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Smolnica

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Smolnicy, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Smolnicy – jakie są zalety?

rekuperacja Smolnica

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Smolnica

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Smolnica

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Smolnica

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Smolnica

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Smolnica

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Smolnica

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona attain nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Smolnica to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Smolnicy. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Smolnicy? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Smolnica