Rekuperacja Sławków

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Sławków

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Sławkowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Sławkowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Sławków

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Sławków

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Sławków

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Sławków

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Sławków

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Sławków

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Sławków

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Sławków to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Sławkowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Sławkowie? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Sławków