Rekuperacja Skawina

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w obecnym czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Skawina

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Skawinie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Skawinie – jakie są korzyści?

rekuperacja Skawina

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Skawina

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Skawina

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Skawina

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, kurz i  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Skawina

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Skawina

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Skawina

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona do nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Skawina to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Skawiny. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Skawinie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Skawina