Rekuperacja Skawina

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Skawina

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Skawinie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Skawinie – jakie są zalety?

rekuperacja Skawina

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Skawina

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza get rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Skawina

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Skawina

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Skawina

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Skawina

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Skawina

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona realize nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Skawina to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Skawiny. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Skawinie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Skawina

Ostatnia aktualizacja