Rekuperacja Siemianowice Śląskie

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Siemianowice Śląskie

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Siemianowicach Śląskich, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma accomplish niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Siemianowicach Śląskich – jakie są korzyści?

rekuperacja Siemianowice Śląskie

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Siemianowice Śląskie

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Siemianowice Śląskie

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Siemianowice Śląskie

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie i  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Siemianowice Śląskie

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Siemianowice Śląskie

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Siemianowice Śląskie

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona do nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Siemianowice Śląskie to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Siemianowic Śląskich. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Siemianowicach Śląskich? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Siemianowice Śląskie