Rekuperacja Rydułtowy

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnim czasie. Jest mniej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Rydułtowy

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Rydułtowych, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Rydułtowych – jakie są korzyści?

rekuperacja Rydułtowy

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Rydułtowy

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Rydułtowy

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Rydułtowy

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Rydułtowy

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Rydułtowy

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Rydułtowy

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona realize nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Rydułtowy to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w okolicy Rydułtowych. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Rydułtowych? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Rydułtowy