Rekuperacja Rybnik

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno wiesz, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Rybnik

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Rybniku, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma  wpłynąć. Świeże powietrze jest niezbędne szczególnie dla osób, które mają jakiekolwiek problemy z oddychaniem. Również osoby z alergiami poczują dużą ulgę, ponieważ rekuperatory filtrują zanieczyszczenia i pyłki.

Pomimo licznych akcji różnych organizacji nasze powietrze wciąż jest zanieczyszczone. Daję się to odczuć w czasie zimowych miesięcy, dlatego wskazane jest poszukiwanie możliwości, które pozwolą oddychać czystym powietrzem. Zdecydowanie lepiej zainwestować w rekuperację, niż w późniejszych latach szukać złotych środków medycyny. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto przyjrzeć się systemowi rekuperacji.

 

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Rybniku – jakie są korzyści?

filtracja powietrza Rybnik

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików związków.
kontrola wilgoci Rybnik

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacje Rybnik

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Rybnik

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Rybnik

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
zysk z rekuperacji Rybnik

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o dużo stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby. Odpowiednio wykształceni specjaliści odpowiednio zaprojektują rekuperację w Twojej nieruchomości. Oni doskonale wiedzą, jak się mają tym tematem zająć. Nie poleca się korzystać z materiałów wątpliwego pochodzenia, ponieważ finalnie rekuperacja może nie działać w niezadowalający sposób. Później pojawiają się problemy z efektywnością i częstymi wizytami serwisowymi. Rekuperacja nie jest dobrym miejscem na szukanie oszczędności :).

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Rybnik

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Rybnik to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż. Co więcej, nikt jeszcze nie był niezadowolony z korzystania z tego typu systemu. Ostatni trend w budownictwie podbija serca konsumentów. Rekuperacja jest efektywnym i ekologicznym sposobem odzyskiwania ciepła.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Rybnika. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Rybniku? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przedstawimy możliwe rozwiązania.

rekuperacja Rybnik

Ostatnia aktualizacja