Rekuperacja Ruda Śląska

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest cyrkulacja powietrza w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Ruda Śląska

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 procent ciepła w Rudzie Śląskiej, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Rudzie Śląskiej – jakie są zalety?

rekuperacji domu

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików związków.

rekuperacja rekuperacji usługi Ruda Śląska

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.

instalacji rekuperacji Ruda Śląska

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

instalacji rekuperacji  Ruda Śląska

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja instalacji rekuperacji Ruda Śląska

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

instalacji rekuperacji Ruda Śląska

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o zamontowaniu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń wentylacyjnych ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

instalacji budynku rekuperacja Ruda Śląska

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona get nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Ruda Śląska to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Rudy Śląskiej. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Rudzie Śląskiej? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Ruda Śląska

Ostatnia aktualizacja