Rekuperacja Ruda Śląska

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w obecnym czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Ruda Śląska

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 procent ciepła w Rudzie Śląskiej, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Rudzie Śląskiej – jakie są zalety?

rekuperacja Ruda Śląska

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Ruda Śląska

Stop wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Ruda Śląska

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Ruda Śląska

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Ruda Śląska

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Ruda Śląska

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Ruda Śląska

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona get nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Ruda Śląska to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Rudy Śląskiej. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Rudzie Śląskiej? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Ruda Śląska