Rekuperacja Ruda Śląska

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika czy pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest cyrkulacja powietrza w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzyskanego ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Ruda Śląska

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła na terenie Rudy Śląskiej

Wentylacja z odzyskiem ciepła jest w stanie odzyskać nawet 80% ciepła. Zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się więc nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Rudzie Śląskiej – jakie są zalety?

rekuperacja Ruda Śl  na terenie Rudy Śląskiej

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, pyłków i innych szkodliwych dla alergików związków

odzyskiwanie ciepła terenie rudy śląskiej

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach

odzyskiwanie ciepła z Rudy Śląskiej

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku – powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń

odzyskiwanie ciepła na rynku polskim z Rudy Śląskiej

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem

rekuperacja Ruda Śl na rynku polskim

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

instalacji rekuperacji Ruda Śląska na rynku polskim

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji zdecydowanie bardziej ochładza pomieszczenia. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń wentylacyjnych ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

instalacji budynku rekuperacja Ruda Śląska

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona do nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na zdrowie.

Ruda Śląska to miasto, w którym coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology na terenie Rudy Śląskiej?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu. Rekuperację montujemy również na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Rudzie Śląskiej? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Ruda Śląska

Ostatnia aktualizacja