Rekuperacja Radzionków

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Radzionków

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Radzionkowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Radzionkowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Radzionków

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Radzionków

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pokojach budynku.
rekuperacja Radzionków

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Radzionków

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Radzionków

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Radzionków

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Radzionków

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona get nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Radzionków to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Radzionkowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Radzionkowie? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Radzionków