Rekuperacja Radzionków

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Radzionków

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Radzionkowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Radzionkowie – jakie są zalety?

rekuperacja Radzionków

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Radzionków

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Radzionków

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Radzionków

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Radzionków

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Radzionków

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Radzionków

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona realize nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Radzionków to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Radzionkowa. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Radzionkowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Radzionków

Ostatnia aktualizacja