Rekuperacja Radlin

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Radlin

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Radlinie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Radlinie – jakie są zalety?

rekuperacja Radlin

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Radlin

Stop wilgoci

System nie dopuszcza accomplish rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Radlin

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Radlin

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Radlin

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Radlin

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Radlin

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona pull off nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Radlin to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Radlina. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Radlinie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Radlin

Ostatnia aktualizacja