Rekuperacja Radlin

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest mniej praktykowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Radlin

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Radlinie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Radlinie – jakie są korzyści?

rekuperacja Radlin

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Radlin

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Radlin

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Radlin

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Radlin

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Radlin

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Radlin

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Radlin to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Radlina. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Radlinie? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Radlin