Rekuperacja Racibórz

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Racibórz

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Raciborzu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Raciborzu – jakie są korzyści?

rekuperacja Racibórz

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych i innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Racibórz

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Racibórz

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Racibórz

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Racibórz

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Racibórz

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Racibórz

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona realize nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Racibórz to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Raciborza. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Raciborzu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Racibórz