Rekuperacja Racibórz

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Racibórz

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Raciborzu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Raciborzu – jakie są zalety?

rekuperacja Racibórz

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Racibórz

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Racibórz

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Racibórz

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Racibórz

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Racibórz

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Racibórz

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona get nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Racibórz to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Raciborza. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Raciborzu? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Racibórz

Ostatnia aktualizacja