Rekuperacja Pyskowice

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnim czasie. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Pyskowice

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Pyskowicach, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Pyskowicach – jakie są zalety?

rekuperacja Pyskowice

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Pyskowice

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Pyskowice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Pyskowice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Pyskowice

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Pyskowice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pyskowice

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona get nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pyskowice to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Pyskowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Pyskowicach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Pyskowice

Ostatnia aktualizacja