Rekuperacja Pyrzowice

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Pyrzowice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Pyrzowicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Pyrzowicach – jakie są korzyści?

rekuperacja Pyrzowice

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków i innych podobnie ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Pyrzowice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Pyrzowice

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Pyrzowice

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Pyrzowice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Pyrzowice

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pyrzowice

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona reach nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pyrzowice to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Pyrzowic. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz profesjonalnego wykonawcy w Pyrzowicach? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Pyrzowice