Rekuperacja Pszów

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to czytasz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Pszów

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Pszowie, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego wpłynąć.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Pszowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Pszów

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Pszów

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Pszów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Pszów

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Pszów

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Pszów

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pszów

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona get nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pszów to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Pszowa. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Pszowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Pszów

Ostatnia aktualizacja