Rekuperacja Pszów

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w obecnym czasie. Jest mniej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Pszów

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Pszowie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Pszowie – jakie są zalety?

rekuperacja Pszów

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie istotnych dla alergików związków.

rekuperacja Pszów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza complete rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach domu.

rekuperacja Pszów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

rekuperacja Pszów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają brzydkie zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Pszów

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Pszów

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pszów

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pszów to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Pszowa. Rzetelnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Pszowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Pszów