Rekuperacja Pszczyna

Montaż rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Pszczyna

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 procent ciepła w Pszczynie, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Pszczynie – jakie są korzyści?

rekuperacja Pszczyna

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików czynników.

rekuperacja Pszczyna

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku.

rekuperacja Pszczyna

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

rekuperacja Pszczyna

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Pszczyna

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Pszczyna

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o kilka stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pszczyna

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona get nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pszczyna to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Pszczyny. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Pszczynie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Pszczyna

Ostatnia aktualizacja