Rekuperacja Pilica

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Pilica

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Pilicy, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Pilicy – jakie są korzyści?

rekuperacja Pilica

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Pilica

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Pilica

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Pilica

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz, a także  CO2, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Pilica

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Pilica

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pilica

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona complete nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Pilica to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w okolicy Pilicy. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Pilicy? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Pilica

Ostatnia aktualizacja