Rekuperacja Pilica

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością wiesz, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Pilica

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Pilicy, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma reach niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Pilicy – jakie są zalety?

rekuperacja Pilica

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, zanieczyszczeń pylistych oraz innych podobnie ważnych dla alergików czynników.

rekuperacja Pilica

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.

rekuperacja Pilica

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.

rekuperacja Pilica

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Pilica

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Pilica

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pilica

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona do nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pilica to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Pilicy. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Pilicy? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Pilica