Rekuperacja Pilica

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Pilica

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet 80 % ciepła w Pilicy, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Pilicy – jakie są korzyści?

rekuperacja Pilica

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z alergenów, zapylenia i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Pilica

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza attain rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Pilica

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Pilica

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie, a także  CO2, który jest produkowany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Pilica

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Pilica

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Pilica

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od wielu czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ należy ona realize nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Pilica to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś wybrać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą na terenie Pilicy. Rzetelnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Pilicy? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Pilica