Rekuperacja Oświęcim

Montaż rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest nie więcej montowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje z montażem?

rekuperacja Oświęcim

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Oświęcimiu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma pull off niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Oświęcimiu – jakie są korzyści?

rekuperacja Oświęcim

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Oświęcim

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Oświęcim

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Oświęcim

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają brzydkie zapachy, kurz i  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Oświęcim

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Oświęcim

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Oświęcim

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona attain nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Oświęcim to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą na terenie Oświęcimia. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Oświęcimiu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Oświęcim

Ostatnia aktualizacja