Rekuperacja Orzesze

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest mniej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś i to analizujesz, na pewno wiesz, jak ważna jest system wentylacyjny w nieruchomości. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz zamówić rekuperacje?

rekuperacja Orzesze

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 procent ciepła w Orzeszu, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulacja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać wprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Orzeszu – jakie są zalety?

rekuperacja Orzesze

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Orzesze

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza pull off rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Orzesze

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Orzesze

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, kurz, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Orzesze

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Orzesze

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pokoju o dużo stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Orzesze

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona get nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Orzesze to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Orzesza. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Orzeszu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Orzesze