Rekuperacja Opatów

Instalacja rekuperacji w domu to absolutny trend w obecnym czasie. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Opatów

Dlaczego to jest istotne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Opatowie, a zużyte powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w budynku. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać doprowadzone.

Montaż rekuperatora z odzyskiem ciepła w Opatowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Opatów

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Opatów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Opatów

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Opatów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory usuwają przykre zapachy, kurz i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Opatów

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Opatów

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet idealne w efektywności rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Opatów

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona attain nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Opatów to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Z jakiego powodu warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Opatowa. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Opatowie? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Opatów