Rekuperacja Olsztyn

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Może jeszcze jest rzadziej instalowany niż fotowoltaika czy pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w budynku. Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła!

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji?

rekuperacja Olsztyn

Dlaczego warto skorzystać z montażu rekuperacji?

Wentylacja mechaniczna pozwala odzyskać nawet 80% ciepła! Zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz zanieczyszczone powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Olsztynie – jakie są korzyści?

wymiennik ciepła rekuperacja Olsztyn

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych istotnych dla alergików związków

rekuperacja Olsztyn kanały wentylacyjne

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach budynku

rekuperacja Olsztyn kanały wentylacyjne w montaż rekuperacji

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza ustawioną ilość tlenu do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju

rekuperacja Olsztyn

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, zapylenie, a także dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem

rekuperacja Olsztyn

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza)

rekuperacja Olsztyn

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia oraz pozwala na utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie mają możliwości tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła lub osobnego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Skorzystaj z montażu rekuperacji na terenie Olsztyna i przekonaj się, że warto!

 

Napisz lub zadzwoń!

Wyślij adres e-mail lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Olsztyn

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Na ten moment jeszcze większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie mamy wpływu. W wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych.

Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo należy ona do nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Olsztyn to miasto, w którym coraz większa ilość osób  decyduje się na montaż rekuperacji, czym poprawia swój komfort życia.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w okolicy Olsztyna. Profesjonalnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Olsztynie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Olsztyn

Ostatnia aktualizacja