Rekuperacja Olkusz

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Olkusz

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Olkuszu, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego wpłynąć.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Olkuszu – jakie są korzyści?

rekuperacja Olkusz

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, pyłków i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Olkusz

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza attain rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Olkusz

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Olkusz

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, kurz oraz  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Olkusz

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Olkusz

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Olkusz

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru czynników, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona pull off nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Olkusz to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Olkusza. Rzetelnie zamontujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Olkuszu? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Olkusz