Rekuperacja Olkusz

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Olkusz

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet osiemdziesiąt % ciepła w Olkuszu, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Olkuszu – jakie są korzyści?

rekuperacja Olkusz

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych oraz innych istotnych dla alergików związków.

rekuperacja Olkusz

Stop wilgoci

System nie dopuszcza reach rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach budynku.

rekuperacja Olkusz

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.

rekuperacja Olkusz

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Olkusz

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Olkusz

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pokoju o dużo stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to musisz pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Olkusz

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ przynależy ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Olkusz to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Olkusza. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz rzetelnego wykonawcy w Olkuszu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Olkusz

Ostatnia aktualizacja