Rekuperacja Ogrodzieniec

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. System wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperacji otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Ogrodzieniec

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 procent ciepła w Ogrodzieńcu, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Poprzez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać wprowadzone.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Ogrodzieńcu – jakie są korzyści?

rekuperacja Ogrodzieniec

Filtracja

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia oraz innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Ogrodzieniec

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza do rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Ogrodzieniec

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość powietrza do całego domu. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Ogrodzieniec

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Ogrodzieniec

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Ogrodzieniec

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pokoju o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Ogrodzieniec

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona do nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Ogrodzieniec to miasto, w którym coraz większa ilość Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą na terenie Ogrodzieńca. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Ogrodzieńcu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Ogrodzieniec

Ostatnia aktualizacja