Rekuperacja Ogrodzieniec

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w obecnym czasie. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacyjny to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zainteresowany zamówieniem rekuperacji z montażem?

rekuperacja Ogrodzieniec

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Ogrodzieńcu, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Przez tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na określenie, ile powietrza powinno wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma do niego wpłynąć.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Ogrodzieńcu – jakie są zalety?

rekuperacja Ogrodzieniec

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z alergenów, pyłków i innych ważnych dla alergików czynników.
rekuperacja Ogrodzieniec

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Ogrodzieniec

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego budynku. Powietrze jest doprowadzane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Ogrodzieniec

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperatory wyrzucają przykre zapachy, kurz i  CO2, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Ogrodzieniec

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Ogrodzieniec

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, można zaoszczędzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pokoju o wiele stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje oraz jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Ogrodzieniec

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od paru zmiennych, na które nie ma wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona do nowoczesnych technologii oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Ogrodzieniec to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology proponuje wykonanie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które świetnie się sprawdzą w rejonie Ogrodzieńca. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz profesjonalnego wykonawcy w Ogrodzieńcu? Dłuższy czas myślisz o takiej instalacji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Ogrodzieniec