Rekuperacja Myszków

Instalacja rekuperacji w domu jednorodzinnym to absolutny trend w obecnym czasie. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to analizujesz, na pewno wiesz, jak istotna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacyjny to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora otrzymujesz nie tylko świeże powietrze, ale również cieszysz się odzyskiem ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Myszków

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do osiemdziesiąt procent ciepła w Myszkowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia określenie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać doprowadzone.

Instalacja rekuperacji z odzyskiem ciepła w Myszkowie – jakie są zalety?

rekuperacja Myszków

Filtracja

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczane z alergenów, pyłków i innych istotnych dla alergików czynników.

rekuperacja Myszków

Ograniczenie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zapobieganie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.

rekuperacja Myszków

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.

rekuperacja Myszków

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie, a także  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.

rekuperacja Myszków

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).

rekuperacja Myszków

Zysk

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić do 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni i utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet idealne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie upalnych dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma odmienne zastosowanie i działa inaczej. Decyzja zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Myszków

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo przynależy ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Myszków to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą na terenie Myszkowa. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Szukasz doświadczonego wykonawcy w Myszkowie? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Myszków

Ostatnia aktualizacja