Rekuperacja Myślenice

Instalacja rekuperacji w domu to najpopularniejszy trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej instalowany niż instalacja fotowoltaiczna albo pompa ciepła, lecz ta technologia się dopiero rozkręca. Skoro tutaj dotarłeś i to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak ważna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki montażu rekuperacji dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także cieszysz się odzyskiem ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji z montażem?

rekuperacja Myślenice

Z jakiego powodu to jest istotne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać nawet 80 % ciepła w Myślenicach, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tą samą drogą, co świeże powietrze jest dopuszczane do pokoi w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka jakość centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulacja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego wpłynąć.

Montowanie rekuperatora z odzyskiem ciepła w Myślenicach – jakie są zalety?

rekuperacja Myślenice

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zapylenia i innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Myślenice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach budynku.
rekuperacja Myślenice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza odpowiednią ilość powietrza do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Myślenice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, kurz oraz  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Myślenice

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Myślenice

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się między powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Myślenice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie masz wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona get nowoczesnych rozwiązań i wpływających korzystnie na zdrowie.

Myślenice to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu instalację.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Myślenic. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Myślenicach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Myślenice