Rekuperacja Myślenice

Montaż rekuperacji w domu to absolutny trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej instalowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, lecz ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj jesteś oraz to czytasz, z pewnością masz pojęcie, jak istotna jest wentylacja w budynku. Ciąg wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pomieszczeniach. Dzięki instalacji rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale także korzystasz z odzysku ciepła.

Jesteś zdecydowany na zamówienie rekuperacji?

rekuperacja Myślenice

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać nawet osiemdziesiąt procent ciepła w Myślenicach, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tą samą drogą, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia oddanie ciepła do pokoi, które są chłodniejsze. Dodatkowo, konfiguracja systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma realize niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Myślenicach – jakie są zalety?

rekuperacja Myślenice

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczone z czynników alergizujących, pyłków oraz innych podobnie ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Myślenice

Niwelowanie wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Myślenice

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperator dostarcza ustawiona ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Myślenice

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest wytwarzany razem z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Myślenice

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie albo schładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Myślenice

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić do 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora różni się od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji pozwala na schłodzenie pomieszczenia o wiele stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli zależy Ci na dużej różnicy temperatur w czasie letnich dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Myślenice

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku zmiennych, na które nie mamy wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona get nowoczesnych technologii i wpływających korzystnie na samopoczucie.

Myślenice to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju montaż.

Z jakiego powodu powinieneś zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które idealnie się sprawdzą w rejonie Myślenic. Profesjonalnie zainstalujemy rekuperację w budynku na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Myślenicach? Dłuższy czas myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas chleb powszedni! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Myślenice

Ostatnia aktualizacja