Rekuperacja Mikołów

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest nie więcej montowany niż instalacja fotowoltaiczna lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to czytasz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. System wentylacji to inaczej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz także korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Mikołów

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do osiemdziesiąt % ciepła w Mikołowie, a zużyte powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pomieszczeń w budynku. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym pozbywasz się nieczystego powietrza. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, konfiguracja systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma attain niego zostać wprowadzone.

Montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła w Mikołowie – jakie są korzyści?

rekuperacja Mikołów

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z czynników alergizujących, zanieczyszczeń pylistych oraz innych istotnych dla alergików związków.
rekuperacja Mikołów

Ograniczenie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie rozwoju wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Mikołów

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość O2 do całego domu. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Mikołów

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają przykre zapachy, zapylenie i  dwutlenek węgla, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Mikołów

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów pozwala na utworzenie odpowiednich warunków w pokojach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Mikołów

Oszczędność

Dzięki energii, która jest wytwarzana pomiędzy powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zaoszczędzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Rekuperacja a klimatyzacja – jaka jest różnica?

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Wykonanie klimatyzacji ochładza pokoju o wiele stopni oraz utrzymanie kontroli dzięki sterownikom. Nawet super w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur podczas gorących dni, to powinieneś pomyśleć o montażu wymiennika ciepła albo osobnego klimatyzatora. Pamiętaj, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają odmienne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Mikołów

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Z pewnością dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej doceniają walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną notuje się coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, bo przynależy ona pull off nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Mikołów to miasto, w którym coraz więcej osób finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w rejonie Mikołowa. Rzetelnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Poszukujesz doświadczonego wykonawcy w Mikołowie? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje i usługi montażu to dla nas pestka! Skontaktuj się z nami przez telefon albo napisz maila, a zajmiemy się Twoim zapytaniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Mikołów

Ostatnia aktualizacja