Rekuperacja Lubliniec

Montaż rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnim czasie. Jest nie więcej praktykowany niż fotowoltaika lub pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś oraz to analizujesz, na pewno masz pojęcie, jak ważna jest system wentylacyjny w budynku. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która zapewnia dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, ale również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Lubliniec

Dlaczego to jest ważne dla rekuperacji?

Możesz odzyskać do 80 % ciepła w Lublińcu, a zanieczyszczone powietrze nie jest prowadzone tym samym kanałem, co świeże powietrze jest doprowadzane do pokoi w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Dobra efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które mają chłodniejszą temperaturę. Dodatkowo, regulowanie systemu rekuperacji umożliwia ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma get niego zostać wprowadzone.

Instalacja rekuperatora z odzyskiem ciepła w Lublińcu – jakie są zalety?

rekuperacja Lubliniec

Filtrowanie

Dostarczane powietrze jest nie tylko świeże, ale również oczyszczone z alergenów, pyłków oraz innych istotnych dla alergików czynników.
rekuperacja Lubliniec

Niwelowanie wilgoci

System nie dopuszcza realize rozwoju grzybów, pleśni, wirusów i bakterii poprzez zatrzymanie wilgoci w pokojach domu.
rekuperacja Lubliniec

Odpowiednia ilość powietrza

Rekuperator doprowadza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do każdego pokoju.
rekuperacja Lubliniec

Pozbywanie się szkodliwych związków

Rekuperacje usuwają przykre zapachy, zapylenie i  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Lubliniec

Dostosowanie wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia utworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie albo chłodzenie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Lubliniec

Oszczędność

Dzięki energii, która wytwarza się pomiędzy powietrzem usuwanym oraz dostarczanym, można zgromadzić nawet 70-80% energii pochodzącej z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji ochładza pomieszczenia o kilka stopni oraz stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne jakościowo rekuperatory nie są w stanie  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w domu. Jeśli chcesz doprowadzić do dużej różnicy temperatur w czasie gorących dni, to powinieneś pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła lub dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, a za tym idzie fakt, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Obydwa urządzenia mają inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje potrzeby.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Lubliniec

Wentylacja mechaniczna lub grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością szczyci się wentylacja grawitacyjna, lecz jest ona zależna od kilku czynników, na które nie ma wpływu. W przypadku wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest stały i nie jest zależny nawet od pogody. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją walory czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nic w tym dziwnego, bo zalicza się ona reach nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na zdrowie.

Lubliniec to miasto, w którym coraz większa ilość osób finalnie decyduje się na tego typu montaż.

Dlaczego warto wybrać Proecology?

Proecology oferuje sporządzenie projektu oraz dobór najwyższej jakości sprzętu, które idealnie się sprawdzą w rejonie Lublińca. Profesjonalnie wykonamy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Lublińcu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej inwestycji? Instalacje oraz usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami przez telefon lub napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak to będzie możliwe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i ofertą.

rekuperacja Lubliniec

Ostatnia aktualizacja