Rekuperacja Lubliniec

Instalacja rekuperacji w domu to dominujący trend w ostatnich miesiącach. Jest mniej praktykowany niż fotowoltaika albo pompa ciepła, ale ten system się dopiero rozpędza. Skoro tutaj dotarłeś i to analizujesz, z pewnością wiesz, jak istotna jest wentylacja w nieruchomości. Ciąg wentylacji to prościej wymiana powietrza, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza w pokojach. Dzięki montażu rekuperatora dostajesz nie tylko świeże powietrze, lecz również korzystasz z odzysku ciepła.

Chcesz z nami współpracować?

rekuperacja Lubliniec

Z jakiego powodu to jest ważne dla rekuperacji?

Jesteś w stanie odzyskać do 80 % ciepła w Lublińcu, a zanieczyszczone powietrze nie jest odprowadzane tym samym kanałem, co świeże powietrze jest dopuszczane do pomieszczeń w domu. Dzięki tzw. kanałom wewnętrznym usuwasz nieczyste powietrze. Wysoka efektywność centrali wentylacji umożliwia docieplenie pokoi, które są chłodniejsze. Co więcej, regulowanie systemu rekuperacji pozwala na ustawienie, ile powietrza musi wydostać się na zewnątrz, a ile świeżego ma complete niego zostać doprowadzone.

Montowanie rekuperacji z odzyskiem ciepła w Lublińcu – jakie są korzyści?

rekuperacja Lubliniec

Filtrowanie

Otrzymywane powietrze jest nie tylko świeże, ale także oczyszczane z czynników alergizujących, zapylenia i innych ważnych dla alergików związków.
rekuperacja Lubliniec

Stop wilgoci

System nie pozwala na rozwój grzybów, pleśni, wirusów i bakterii przez zatrzymanie wilgoci w pomieszczeniach domu.
rekuperacja Lubliniec

Wystarczająca ilość powietrza

Rekuperacja dostarcza odpowiednią ilość tlenu do całego budynku. Powietrze jest transportowane równomiernie do wszystkich pomieszczeń.
rekuperacja Lubliniec

Usuwanie szkodliwych związków

Rekuperacje wyrzucają brzydkie zapachy, zapylenie oraz  CO2, który jest produkowany wraz z wydychanym powietrzem.
rekuperacja Lubliniec

Optymalizacja wilgoci

Działanie rekuperatorów umożliwia stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, tj. ogrzewanie lub ochładzanie, nawilżenie (unikanie suchości powietrza).
rekuperacja Lubliniec

Zysk

Dzięki energii, która jest wytwarzana między powietrzem usuwanym i dostarczanym, możesz zgromadzić nawet 70-80% energii z odzysku ciepła.

Różnica pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją

Praca rekuperatora jest różna od pracy klimatyzatora. Zainstalowanie klimatyzacji schładza pomieszczenia o kilka stopni i stały monitoringi dzięki sterownikom. Nawet świetne w efektywności rekuperatory nie nie mają możliwości  tak efektywnie odzyskać chłodnego powietrza w budynku. Jeżeli zależy Ci na dużej różnicy temperatur podczas upalnych dni, to musisz pomyśleć o instalacji wymiennika ciepła albo dodatkowego klimatyzatora. Musisz także pamiętać, że rekuperacja odzyskuje ciepło, a klimatyzacja nie, co sprawia, że klimatyzatory nie są urządzeniami energooszczędnymi. Każde z tych urządzeń ma inne zastosowanie i działa inaczej. Wszystko zależy od tego, jaka instalacja Cię interesuje i jakie są Twoje wymagania.

Napisz lub zadzwoń!
Wyślij adres e-mail poniżej a także wiadomość lub po prostu zadzwoń

+48 666 698 666

proecology.biuro@gmail.com

rekuperacja Lubliniec

Wentylacja mechaniczna albo grawitacyjna?

Niepodważalnie dużo większą popularnością cieszy się wentylacja grawitacyjna, ale jest ona zależna od wielu zmiennych, na które nie masz wpływu. U wentylacji mechanicznej przepływ powietrza jest niezmienny i nie jest zależny nawet od warunków pogodowych. Z czasem Klienci coraz bardziej rozumieją wartość czystego powietrza. Zapytań o wentylację mechaniczną jest coraz więcej i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ zalicza się ona complete nowoczesnych rozwiązań oraz wpływających korzystnie na samopoczucie.

Lubliniec to miasto, w którym coraz więcej Zainteresowanych finalnie decyduje się na tego rodzaju instalację.

Dlaczego warto zaufać Proecology?

Proecology proponuje sporządzenie projektu dobór najwyższej jakości urządzeń, które świetnie się sprawdzą w okolicy Lublińca. Rzetelnie zainstalujemy rekuperację w domu na terenie województwa śląskiego.

Szukasz rzetelnego wykonawcy w Lublińcu? Od dłuższego czasu myślisz o takiej instalacji? Instalacje i usługi montażu to dla nas codzienność! Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz maila, a rozpoczniemy prace nad Twoim zleceniem najszybciej, jak tylko będziemy mogli. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną internetową oraz ofertą.

rekuperacja Lubliniec